פלמחים

מאבק פלמחים החל בשנת 2008 כשפעילי העמותה חשפו את תוכניות היזמים להקים כפר נופש בחוף פלמחים. היזמים זכו במכרז בו שילמו 8 מליון ₪ בלבד עבור 72 דונם של חוף יפיפה וטבעי !

גיל יודפת, ראש העמותה ביקר בחוף ולמראה הבניה והגדרות על החוף ,מיד אירגן פעילים רבים מכל הארץ שביקשו לסייע, הקים את וועד המאבק והוציא ליזמי כפר הנופש מכתבי התראה משפטיים שהביאו להפסקה ראשונ ת של העבודות , כמו כן נעשו פניות למשרד הפנים ,למשטרה ולמבקר המדינה לחקור את "מכרז" חוף פלמחים .

בעקבות הפניות לתקשורת ,הופיעו כתבות רבות אשר סחפו את הרשת והציבור הרחב.

בסופו של דבר המאבק הוליד את אחת ההצלחות הגדולות והדרמטיות בתחום שמירת הסביבה והחופים בישראל

הנה המכתב שיצא לפעילים בכל רחבי ישראל ויצר את הסערה ממנה נולד המאבק :

שלום חברים וחברות

מכתב זה נכתב בדם הלב – קראו והעבירו !

דחפורים נכנסו לחוף פלמחים והחלו להרוס החוף להקמת מלון .

ההפגנה בחוף פלמחים משעה 11:00 ביום ראשון 10/02/08

נושא הקמת "כפר הנופש" והרס החוף בפלמחים נודע לנו ממש באחרונה ואנחנו יוצאים למלחמה,מתארגן ועד מאנשים מפלמחים וישובים אחרים ועם פעילים ירוקים מישראל אקולוגית ומגמה ירוקה.

המאבק המשפטי רק מתחיל ולנו מישראל אקולוגית אחרי שנתיים של מאבק עיקש ותחילת הנצחון על מתחם איקאה אין אשליות זה יהיה קשה וממושך – אבל ננצח .

 

בחזית התקשורת כבר נוצר הד ציבורי ורעש חיובי

וזה כדור שלג שיתגלגל ויגדל,כי הרבה אנשים אוהבים את חוף פלמחים והקומבינה זועקת לשמיים.

 

בחזית המאבק האקטיבי אומר דבר אחד,אנחנו מתכוונים להתחיל בחוף מחנה אוהלים כעין שנטיפי אקולוגי,מחנה קאמפינג ללא כסף בחוף הפתוח לכולם ,להפגין וגם לעצור את הפרויקט …אולי זו תחילתה של מהפכה ירוקה בישראל החומרנית , מעין "וודסטוק" קטן ואקולוגי שלנו שבו נדבר ונחליף רעיונות איך להלחם נגד כרישי הנדל"ן כל אחד ליד ביתו ובעד תרומה ואהבה לארץ ישראל שלנו הנפלאה.

מחלת סרטן הרס הסביבה שולחת גרורות לכל איזורי הארץ – אנו מקבלים כאן ב"ישראל אקולוגית" אותות מצוקה : מתמנע (פרויקט איגרא), מהמכתש בנגב(בתי מלון) ,מחוף כורסי בכנרת(מלון ) ,מהשלולית בנתניה ועוד ועוד – ישראל הירוקה שלנו תחת מתקפה של כסף,בורות וקומבינות!

מי שרוצה לתרום,מי שחוף פלמחים והצדק יקר לו שיתקשר אלי ומוזמן לבוא להפגנה וגם אחר כך למאהל בחוף ,לעזור,להשתתף,לחבק ולשיר ליד המדורה עם כוס צאי ועם חברים כל ערב, כל יום.

לכל אחד יש יכולת,כישרון וקצת זמן לתרום,אל תגידו עוד 20 שנה לילדיכם: הייתי שם ולא הגעתי לפלמחים להציל את החוף כשיכולתי,רק ישבתי בבית לבדי וקיטרתי מה קורה במדינה שלנו.

 

אנחנו חזקים ואנחנו ננצח, בואו – כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן,היזמים מנסיוני אינם גיבורים,הם מסתתרים תחת החלטות תכנוניות שהועברו בקומבינה ומילים יפות , אפשר וחייבים להביס אותם למען החוף , למען הטבע ההולך ונעלם גם באשמתנו שלא היינו חזקים,ששתקנו.

ידידי ,הים בוכה וקורא לנו,הצמחים רועדים מהדחפורים ,החיות והדגים בורחים – להם אין מי שיגן עליהם במדינה הזו. זה הבית שלהם ולא של היזם הגר בנוחות בוילה בכפר הנגיד.

 

אז בואו,אחים ואחיות הרגע להלחם הגיע..תופי המלחמה כבר הוצאו מהארון המאובק…

אז הכניסו המפתח לסוויץ בראש שלכם ובמכונית ,לחצו על הגז….            

וב ו א ו  ל פ ל מ ח ים !!

 

ההפגנה מתחילה ביום ראשון 10/02 ב11:00 ,המאהל ימשך עד לנצחון שלנו.

אפשר ורצוי להתקשר אלי או לשלוח אייימיל להצטרף למאבק.אל תהססו,קחו הטלפון וחייגו.

במקום דיבורים פשוט בואו ועזרו לקומץ הפעילים המנהלים את המאבק.

 

גיל יודפת – ועד הפעולה למען הצלת חוף פלמחים