מאבק הדולפינריום

הדיון המכריע בעיסקת הדולפנריום התקיים ביום ראשון  5.7 בנוכחות פעילים ותושבים בבית המשפט המחוזי ת"א.

המשך הדיון נקבע לעוד 3 חודשים , גם הפעם נגיע עם תושבים ופעילי התנועה האקולוגית.

בואו נעצור את שוד הקרקעות של המנהל , היזמים ועיריית ת"א

פעילי התנועה האקולוגית ותושבי האיזור הפגינו ביום שישי בגן הכובשים בת"א במחאה על תוכנית עיריית ת"א לקדם את עסקת הדולפינריום ולבנות מגדלים בגן הכובשים המשמש ריאה ירוקה בלב ת"א מול חוף הים.

הפעילים ערכו הפניניג ירוק לילדים בקריאה לשמור על הגן למען תושבי השכונות,

תושבים הצטרפו למפגינים וטענו שכרם התימנים ושכונת הכובשים רק יפגעו ולא ירוויחו כלום מתוכניות עיריית ת"א, בעלי כלבים הגיעו להפגנה בגלל תוכנית העירייה להרוס את פינת הכלבים היחידה באזור לצורך הקמת המגדלים על גן הכובשים.

התנועה האקולוגית הגישה עתירה לבית המשפט נגד החלטת העירייה לקדם את עיסקת הדולפנריום, מגיש העתירה עו"ד עומר קריסטל אמר כי המאבק יהיה ארוך מול העירייה אך העמותה תנצח וכי התוכנית של עיריית ת"א מעניקה פרס בגובה מאות מיליוני ₪ ל לאיש העסקים בוכמן בעל הדולפנריום שהזניח אותו כל השנים ובחילופי קרקע שערורייתיים יקבל קרקעות בגן הכובשים לבנית 2 מגדלי ענק ,אנו מאמינים שבית המשפט העליון או המחוזי יעצור את העיסקה וכן מבקר המדינה אליו פנינו יפתח בחקירה.

ננהל מאבק ארוך להצלת הגן ונגד עיסקת הדולפינריום , אומר גיל יודפת ראש התנועה האקולוגית, גם כשהקמנו את ועד המאבק של חוף פלמחים ,חשבו שהכל אבוד אבל בסוף החוף המקסים של פלמחים שנמכר במכרז תמוה לטובת היזם להקמת כפר נופש,ניצל עקב המאבק שהפך לסמל לאירגוני הסביבה ולנחישות להגן על הירוק בחיינו.

גיל יודפת , מנכ"ל העמותה: "עיריית תל אביב מתכננת לאשר בניה של מגדלי ענק מול חוף הים על חשבון גן הכובשים במסגרת עסקת הדולפינריום . המגדלים יגרעו מגן הכובשים ויחסמו לשכונות את האור והאוויר ,למה רון חולדאי ראש העיר לא קם ונותן הסבר לשכונות?!"

והרי עסקת הדולפינריום תניב לעירייה וליזמים רווח של מעל כמיליארד ושלוש מאות מליון ש"ח אנו דורשים שתוקם קרן ציבורית ושחלק מהכסף מהעסקה יושקע חזרה בשכונות כרם התימנים והכובשים בשיפוץ מבנים, בנית גינות ודיור בר השגה לצעירים.